sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaGainesville: 20 tys. dla Rzeszowa

Gainesville: 20 tys. dla Rzeszowa

Komisja Gainesville w środę 26 października powitała delegatów z Rzeszowa i przekazała im 20,860 dolarów na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, udzielanej w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Burmistrz Gainesville i urzędnicy miasta przekazują zebrane fundusze delegacji z Rzeszowa. Fot. Aidan Bush / The Independent Florida Alligator

Jak podaje Associated Press, w wyniku lutowej inwazji Rosji na Ukrainę w ciągu pierwszego miesiąca z kraju uciekło ponad 520,000 osób. Rzeszów, który znajduje się niecałe dwie godziny od polsko-ukraińskiej granicy, jest obecnie domem dla około 50,000 uchodźców – stanowiących prawie jedną czwartą mieszkańców miasta. Miasto zapewnia im edukację, opiekę zdrowotną i pomoc prawną.

Podczas spotkania burmistrz Gainesville Lauren Poe stwierdziła, że urzędnicy miejscy mają nadzieję wyciągnąć wnioski z wysiłków Rzeszowa w zapewnianiu potrzebującym szybkich, integrujących rozwiązań. Podkreśliła, że Gainesville – jako miasto siostrzane Rzeszowa – było bardzo zaniepokojone sytuacją i równocześnie zainspirowane rzeszowskimi staraniami po wybuchu wojny w Ukrainie.

Fundusze przekazane w trakcie spotkania z przedstawicielami stolicy Podkarpacia zostały zebrane w ciągu 12 godzin, w ramach akcji Amazing Give zorganizowanej przez Community Foundation of North Central Florida.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -