wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutNiemal 8 tys. dzieci w Connecticut korzysta już z programu Connecticut Baby...

Niemal 8 tys. dzieci w Connecticut korzysta już z programu Connecticut Baby Bonds

Gubernator Ned Lamont i stanowy skarbnik Erick Russell przekazali, że w całym Connecticut urodziło się 7,810 dzieci, które automatycznie kwalifikują się do przełomowego programu Connecticut Baby Bonds. Przypomnijmy, że został uruchomiony 1 lipca 2023 roku.

W ciągu pół roku od uruchomienia programu Connecticut Baby Bonds zakwalifikowało się do niego niemal 8 tys. dzieci. Fot. Freepik

Connecticut jest pierwszym stanem w kraju, który sfinansował i wdrożył program obligacji dziecięcych, którego celem jest budowanie lepszej przyszłości dla dzieci urodzonych w ubóstwie. Dzieci, których urodzenie jest objęte HUSKY, stanowym programem Medicaid, są automatycznie zapisywane do programu CBB. W jego ramach stan inwestuje w ich imieniu 3,200 dolarów.

Inwestycje – którymi zarządza Biuro Skarbnika – będą z biegiem czasu rosły i będą mogły zostać wykorzystane, gdy uczestnik będzie w wieku od 18 do 30 lat, na określone cele, mające pomóc w budowaniu indywidualnego bogactwa. Obejmują one zakup domu w Connecticut, uruchomienie firmy lub jakąś inwestycję w Connecticut, opłacenie edukacji lub szkolenia zawodowego oraz oszczędzanie na emeryturę.

W ciągu zaledwie sześciu miesięcy pierwszy w kraju program Connecticut Baby Bonds skierował ponad 7,000 pracujących rodzin na ścieżkę do klasy średniej i zmienia przyszłość naszego stanu – przekazał gubernator Lamont. – To daje naszym młodym mieszkańcom kapitał początkowy na całe życie i ostatecznie pomaga przerwać cykl międzypokoleniowego ubóstwa tysięcy rodzin. Fundusze te to nie tylko inwestycja, to symbol nadziei i obietnica, że każdy może to zrobić tutaj, w Connecticut – dodał.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -