wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaMedia społecznościowe nie dla dzieci

Media społecznościowe nie dla dzieci

Kontrolowana przez GOP Izba Reprezentantów na Florydzie uchwaliła surowe ograniczenia dotyczące mediów społecznościowych dla nieletnich. Przeważającą większością głosów przyjęta została ustawa, która, jeśli wejdzie w życie, wprowadzi jedne z najsurowszych obostrzeń dla mediach społecznościowych w kraju, odcinając od wielu platform osoby poniżej 16. roku życia.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, platformy społecznościowe na Florydzie będą zobowiązane do dokładnej weryfikacji wieku użytkowników. Fot. Archiwum WEM

Propozycja, która wciąż oczekuje na zatwierdzenie w stanowym senacie, stanowi priorytet republikańskiego spikera Paula Rennera w jego konserwatywnym programie mającym na celu ochronę dzieci w stanie – obok ustawy ograniczającej dostęp do stron internetowych dla dorosłych, którą prawodawcy również przyjęli w styczniu.

Ograniczenia w mediach społecznościowych zrównałyby Florydę z kilkoma innymi stanami próbującymi rozprawić się z nieletnimi korzystającymi z „uzależniających” aplikacji. Platformy tego typu uważane są za szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Nowe prawo może narazić stan na ewentualny pozew ze strony dużych firm technologicznych.

Dawki dopaminy [z mediów społecznościowych] uzależniają tak bardzo, że działają jak cyfrowy fentanyl – powiedziała 24 stycznia w Izbie Reprezentantka Fiona McFarland, republikanka z Sarasoty i współautorka ustawy.

Ustawodawstwo dotyczące mediów społecznościowych FL HB1 (24R) wymagałoby od wielu platform zabraniania osobom poniżej 16. roku życia tworzenia kont. Nakładałoby też na nie obowiązek korzystania z usług strony trzeciej w celu weryfikacji wieku. Jednocześnie wzywałoby firmy z branży mediów społecznościowych do zamykania kont florydzkim użytkownikom poniżej 16. roku życia.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -