wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsNiektórym miastom w Massachusetts grozi wyludnienie

Niektórym miastom w Massachusetts grozi wyludnienie

Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Wydziału Inżynierii Lądowej, Materiałowej i Środowiska Uniwersytetu Illinois w Chicago Massachusetts na przełomie wieków stanie się ofiarą poważnej redukcji populacji.

Aż 11 miast w Massachusetts zagrożonych jest wyludnieniem. Fot. Unsplash

Z badania opublikowanego na początku tego roku na Nature.com wynika zasadniczo, że do roku 2100 połowa miast w Stanach Zjednoczonych może być zagrożona poważnym spadkiem liczby ludności. W samym Massachusetts 11 miast straci około jedną czwartą swojej populacji – aż trzy z nich znajdują w hrabstwie Berkshire.

Co powoduje spadek liczby ludności? Przyczyn jest kilka i mogą nimi być: wysoka śmiertelność, niski wskaźnik urodzeń, ciągła emigracja.

Niestety, większość miast, które potencjalnie stracą większą populację, znajduje się w hrabstwach Franklin lub Berkshire. Poza kilkoma obszarami w okolicach Cape Cod wszystkie miasta znajdują się w zachodnim Massachusetts.

Według raportu miasta Massachusetts, w których do końca stulecia może nastąpić spadek liczby ludności o ponad 25%, to: Millers Falls/Northfield, Northfield/Millers Falls, Greenfield, Orange, Williamstown, Lee, Pittsfield, East Dennis, Chatham, Shelburne Falls/West Falmouth i West Falmouth/Shelburne Falls.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -