czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey najbardziej zakorkowanym stanem w USA

New Jersey najbardziej zakorkowanym stanem w USA

Badania nie pozostawiają wątpliwości – to właśnie w New Jersey znajduje się najbardziej zakorkowana trasa w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, na miano najbardziej zakorkowanego miejsca w Stanach Zjednoczonych zasłużyła okolica na zachód od mostu George’a Washingtona, a dokładnie skrzyżowanie I-95 z Route. 4.

New Jersey uznano za jeden z najbardziej zakorkowanych stanów w USA. Fot. Archiwum WEM

American Transportation Research Institute w swoich badaniach posłużył się danymi GPS z ponad miliona ciężarówek i 300 konkretnych lokalizacji. Pozwoliło to na wyciagnięcie jasnych wniosków – razem z powolnym powrotem do przedpandemicznej normalności, sytuacja na drogach tego rejonu jedynie się pogorszyła. Jak wynika z danych NJ.com, wielkość zatorów na moście George’a Washingtona powiększyła się o 17% w pierwszych 11 miesiącach 2021 roku – z 89,5 mln w analogicznym okresie 2020 do 106,2 mln.

Co więcej, New Jersey może poszczycić się nie tylko tytułem najbardziej zakorkowanego stanu – a przynajmniej nie tylko za sprawa okolicy mostu George’a Washingtona. Na liście lokalizacji o najbardziej problematycznym ruchu znalazło się także skrzyżowanie I-76 i I-676 w Camden. Zajęło ono 86. pozycję.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -