niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyGubernator nakłania do szczepień dawką przypominającą przeciw Covid-19

Gubernator nakłania do szczepień dawką przypominającą przeciw Covid-19

Tylko połowa osób, które w New Jersey mogły otrzymać trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, zdecydowała się ją przyjąć. Gubernator stanu apeluje do mieszkańców, by nie zwlekali ze szczepieniem.

Przypominającą dawką zaszczepiła się tylko połowa mieszkańców New Jersey, która mogła z niej skorzystać. Fot. Archiwum WEM

Pomimo optymistycznego początku programu szczepień przeciwko Covid-19 w New Jersey, w statystykach zaczyna być widoczne spowolnienie trendu. Razem z koniecznością przyjęcia kolejnej, przypominającej, dawki, liczba osób decydujących się na nią spadła. Stanowi urzędnicy starają się to zmienić. W czwartek, 17 lutego, gubernator Phil Murphy przypomniał mieszkańcom stanu o tym, dlaczego szczepienie się ma tak ogromne znaczenie.

Zapowiedział równocześnie start programu Boost NJ 2 Week. Jego założeniem jest przekonanie do szczepień 49% mieszkańców NJ, którzy nie przyjęli jeszcze dawki przypominającej. Ma on trwać od 23 lutego do 3 marca. Murphy podkreślił, że szczepienie nie przepadnie. Podobnie na ten temat wypowiedziała się także Kenese Robinson z departamentu zdrowia New Jersey. Zwróciła uwagę na powody, jakie pojawiają się wśród mieszkańców nieprzyjmujących na razie 3 dawki.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -