piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPoloniaNew Jersey ma konsula!

New Jersey ma konsula!

Robert A. Schwartz pierwszym w historii konsulem honorowym w New Jersey.

14 maja br. Konsul generalny RP w Nowym Jorku wręczył Robertowi A. Schwartzowi nominację na konsula honorowego w New Jersey. Fot. facebook.com/ConsulateofPolandinNewYork

Robert A. Schwartz jest utytułowanym lekarzem, był członkiem jednej z rad doradczej w administracji prezydenta Trumpa, a teraz objął funkcję konsula honorowego w New Jersey. Jest to historyczna nominacja, bowiem stan ten nigdy wcześniej nie miał osoby powołanej na to stanowisko.

Robert A. Schwartz jest profesorem nauk medycznych (pediatrii, patomorfologii, diagnostyki klinicznej, immunologii) i lekarzem specjalizującym się w dermatologii, w tym w badaniach nowotworów skóry. Kieruje katedrą dermatologii w Rutgers Medical School w stanie New Jersey. Ma na swoim koncie tytuły honoris causa i ponad tysiąc publikacji naukowych. W 2019 r. dołączył do administracji prezydenta Donalda Trumpa jako członek Prezydenckiej Rady Doradczej ds. HIV/AIDS.

Prywatnie jest mężem Kamili Krysickiej-Janniger, również związanej z medycyną. Ich syn Edmund Janniger w listopadzie 2015 r. w wieku niespełna 20 lat został doradcą ds. strategii komunikacji międzynarodowej ówczesnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Akt powołania na konsula honorowego w New Jersey profesorowi Schwartzowi przekazał w piątek, 14 maja, w siedzibie konsulatu na Manhattanie Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -