poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaNajwiększe przejęcie fentanylu

Największe przejęcie fentanylu

Zakrojona na szeroką skalę tajna operacja florydzkich funkcjonariuszy doprowadziła do największego przejęcia fentanylu w historii biura szeryfa hrabstwa Polk. W niejawne śledztwo zaangażowanych było kilka różnych agencji. Toczyło się ono w sprawie handlu fentanylem w centralnej części Florydy.

Dawka dwóch miligramów fentanylu uważana jest za śmiertelną. Fot. NIDA

W efekcie działań funkcjonariuszy skonfiskowanych zostało 11 funtów nielegalnej substancji. Ilość ta wystarczyłaby do zabicia aż 2.7 miliona ludzi – 28 razy więcej niż liczba mieszkańców hrabstwa Polk i więcej niż populacje 15 najmniej zaludnionych stanów USA. Informacje na temat śledztwa przekazał w oświadczeniu szeryf hrabstwa Polk, Grady Judd.

Dwa miligramy – odpowiednik wagi komara – w przypadku fentanylu uważane są za dawkę śmiertelną. Środek trafia do USA z Chin poprzez Meksyk, gdzie kartele nadają mu postać tabletek przypominających pastylki lub leki na receptę. Następnie narkotyk przewożony jest przez południową granicę Stanów.

Śledztwo rozpoczęte we wrześniu 2022 roku prowadzone było przez detektywów z grupy zadaniowej Central Florida HIDTA (High Intensity Drug Trafficking Area), którzy współpracowali z funkcjonariuszami florydzkiego Department of Law Enforcement, U.S. Department of Homeland Security Investigations Tampa Office, a także Biurem Szeryfa Hrabstwa Manatee i agentami Straży Granicznej USA, z prokuratorem stanowym Brianem Hassem w 10. okręgu sądowym.

Efektem działań funkcjonariuszy było nie tylko historyczne przejęcie fentanylu, ale i aresztowanie trzech zamieszanych w sprawę osób.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -