niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkModlitwa w Dzień Matki na Manhattanie

Modlitwa w Dzień Matki na Manhattanie

W kościele św. Stanisława B. M. na Manhattanie w niedzielę 14 maja, w Dzień Matki rozpoczęto modlitwę nowenną w intencji mam. Dziewięciodniowa nowenna obejmuje intencje ofiarowane przez wiernych i osoby zaprzyjaźnione z parafią, przez wstawiennictwo Maryi – Matki Jezusa i naszej Matki.

Fot. Archiwum parafii

W 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych wyznaczył drugą niedzielę maja na Dzień Matki. Jest to jeden z najwspanialszych dni w roku. Dlaczego? Jest tyle pięknych i wzruszających spojrzeń w stronę kobiet, które dały życie, radość, miłość i łzy. Jakie są mamy XXI wieku? Najlepiej usłyszeć to z ust jej dziecka. Przygotowując się do tego dnia, poprosiłem uczniów ze Szkoły Polskiej im. O. Augustyna Kordeckiego, działającej przy parafii Świętego Stanisława na Manhattanie, by pod czujnym okiem nauczycielki Anny Bierowiec napisali o swojej mamie. Pisząc słowa pełne czułości, przedstawili prawdy ważne dla nas wszystkich. Fragmenty tych wypowiedzi – poniżej.

Adrianna Paruch, Klasa VIII:
Kocham moją mamę, choć czasami się kłócimy. Zawsze gotuje, sprząta i pomaga mi w lekcjach, gdy potrzebuję i za to jestem jej bardzo wdzięczna. Pamiętam jak zawsze mnie prowadziła na balet i na gimnastykę, i na basen. Pomagała mi stać się lepszą osobą. Zawsze chodziła ze mną na przedstawienia. Oglądałyśmy razem balet i muzyk ale, i też czasami chodziłyśmy do parku. Pomagała mi w nauce i zawsze dopilnowała, że miałam lekcje zrobione. Zawsze jeździła ze mną na wycieczki szkolne i dopilnowała, że miałam co jeść, że nie nudziło mi się i żeby nie było mi za ciepło lub zimno. Czasami się sprzeczamy, ale wiem, że mnie kochasz Mamo, i że ja Ciebie też kocham.

Alexander Roche. Klasa VIII:
To jest Twój wyjątkowy dzień. Ten dzień przychodzi tylko raz w roku i w tym roku chcę, aby był dla Ciebie wyjątkowy. Odkąd się urodziłem, opiekowałaś się mną i Ty byłaś najlepsza. Ja kocham Cię i dziękuję za wszystko, co zrobiłaś od pierwszego dnia. Ty jesteś najlepszą Mamą, jaką mogłem dostać. Jesteś bardzo miła i masz dobry styl. Ja Cię kocham. Nasze podróże z Tobą są najlepsze. Nasze przygody są zawsze zabawne i nie mogę się już doczekać kolejnej.

Marcel Sieczka. Klasa VIII:
Mamusia, ja Cię kocham!  Ty jesteś najlepszą Mamą na świecie. Ty zawsze pomagasz mi w pracy domowej i zawsze stawiasz mnie na pierwszym miejscu. A kiedy najbardziej Cię potrzebuję, zawsze jesteś. Dziękuję za wszystko, co Ty robisz, aby pomóc mi stać się najlepszym jakim mogę być. I dziękuję za czas, który ze mną spędzasz, i poświęcenie, którego dokonujesz tylko dla mnie. Przepraszam za chwile, w których Cię nie doceniałem, bo nie pamiętałem o wszystkim co dla mnie robisz. Muszę starać się kochać Cię więcej.

Philip Bolkun. Klasa VIII:
Ja kocham moją mamę z wielu powodów. Ona jest zawsze przy mnie i kocha mnie. Czasami szkoła jest bardzo męcząca, ale moja mama zawsze mnie motywuje, żeby robić więcej. Moja mama dba o mnie i ona chce dla mnie jak najlepiej. Jeśli chodzi o naukę w szkole, zawsze mnie zachęca do pracy. Chociaż tego nie lubię, wiem, że w przyszłości bardzo mi się to przyda. Już teraz otrzymuję stypendia ze szkół średnich. Moim zdaniem moja mama gotuje najlepiej i najlepsi kucharze nie mogą się do niej przyrównać. Podsumowując, bardzo kocham moją mamę i myślę, że ona jest najlepsza na świecie.

Marcel Milko. Klasa VIII:
Kocham moją mamę z wielu powodów. Zawsze jest przy mnie i zawsze się o mnie troszczy. Mówi mi, co jest dobre, a co złe i prowadzi mnie we właściwym kierunku. Czasami może być na mnie zła i krzyczeć na mnie, ale wiem, że to zwykle dlatego, że po prostu troszczy się o mnie. Właśnie za to kocham moją mamę i jestem bardzo wdzięczny za to, że jest obecna w moim życiu.

Zaprezentowane wspomnienia i świadectwa uczniów, pokazują nam, że właściwie wszyscy pamiętamy o domu rodzinnym, o miłości matki, która kocha i troszczy się o swoje dzieci. Co uczynić jeśli kochane mamy są w Polsce? Dzięki środkom współczesnej techniki, takim jak m.in. Internet czy telefon, przekazać możemy naszym mamom wyrazy miłości i wdzięczności. Niech zabrzmią w naszych ustach słowa modlitwy za nasze mamy, które ze swoją troską są tak blisko, mimo dzielącej nas odległości. A te, które ukończyły trud ziemskiej pielgrzymki, niech za wstawiennictwem Maryi zostaną przyjęte do grona zbawionych.

o. Michał Czyżewski, paulin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -