niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaUSAMassachusettsMassachusetts najzdrowszym stanem

Massachusetts najzdrowszym stanem

Rok 2020 pełen był niepewności i cierpienia, w dużej mierze wywołanych przez pandemię Covid-19. Jednak mimo tych okoliczności są pewne pozytywy – okazuje się, że Massachusetts zwyciężył w rankingu na najzdrowszy stan.

Massachusetts przoduje w rankingu, jeśli chodzi o dostęp do opieki zdrowotnej. Fot. Archiwum WEM

Raport Sharecare Community Well-Being Index został sporządzony w oparciu o dane zebrane od 450,000 respondentów ze wszystkich 50 stanów i brał pod uwagę m.in. takie kryteria jak jakość życia i spodziewana długość życia. Oceniano też dostęp do opieki zdrowotnej – tu Massachusetts zdecydowanie zdeklasowało inne stany, dobrobyt finansowy, społeczny, system transportu czy mieszkalnictwo. We wszystkich tych kategoriach MA zajmowało wysokie miejsca – w pierwszej dziesiątce.

Massachusetts pierwszy raz w historii zajęło pierwsze miejsce w rankingu – tuż przed Hawajami, które wcześniej dzierżyły palmę pierwszeństwa. Na trzecim miejscu uplasowało się New Jersey, a w czołówce, na kolejnych miejscach, znalazły się takie stany jak: Maryland Nowy Jork , Kalifornia, Connecticut i Waszyngton.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -