poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaUSAAmerykaLos Angeles wprowadza obowiązek szczepień dzieci

Los Angeles wprowadza obowiązek szczepień dzieci

Rada ds. Edukacji hrabstwa Los Angeles w USA jednogłośnie przegłosowała w czwartek. 9 września, obowiązek zaszczepienia przeciwko Covid-19 wszystkich uczniów od 12. roku życia.

Uczniowie korzystający z zajęć sportowych i pozalekcyjnych muszą się zaszczepić do końca października, pozostali – do 19 grudnia. Fot. Archiwum WEM

Los Angeles to drugi co do wielkości okręg szkolny w Stanach Zjednoczonych. Podczas posiedzenia w tej sprawie sprzeciw wyraziło kilku rodziców, którzy oświadczyli, że nie są pewni bezpieczeństwa szczepionek i powinni mieć prawo do podjęcia takiej decyzji w imieniu swoich dzieci.

Zjednoczony Okręg Szkolny w Los Angeles, w którym uczy się ponad 600 tys. uczniów, już wcześniej wprowadził obowiązek testowania co tydzień wszystkich uczniów i pracowników szkół. Wymagane tam także jest noszenie maseczek na zewnątrz budynków oraz wewnątrz nich oraz wentylacja pomieszczeń.

W ramach obowiązkowego planu szczepień uczniowie w wieku 12 lat i starsi, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych i innych zajęciach pozalekcyjnych, muszą przyjąć dwie dawki szczepionki do końca października. Pozostali mają czas do 19 grudnia.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -