piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusetts50 milionów dolarów dla UMass

50 milionów dolarów dla UMass

Uniwersytet Massachusetts ogłosił 1 września, że uczelnia otrzyma donację pieniężną w wysokości 50 milionów dolarów od Roberta J. i Donny Manning. Donacja, największa w historii uniwersytetu, ma na celu zwiększenie dostępu do edukacji i rozwoju uniwersyteckiego systemu kształcenia.

Donna i Robert Manning ofiarowali UMass 50 milionów dolarów. Fot. UMass

Pierwsze 15 milionów dolarów zostanie przeznaczone na ufundowanie programu pielęgniarskiego na UMass Boston, który będzie funkcjonował pod nazwą Robert and Donna Manning College of Nursing and Health Sciences. Fundusze będą przeznaczone w głównej mierze na wspieranie różnorodności studentów i zadbanie o to, by uczelnia kształciła specjalistów wyczulonych na potrzeby pacjentów.

To 35-letnia kariera Donny Manning jako pielęgniarki onkologicznej w Boston Medical Center stanowiła inspirację do podjęcia decyzji o przeznaczeniu tej ogromnej kwoty donacji w głównej mierze na rozwój kierunku pielęgniarskiego na UMass Boston. Znana ze swojego poświęcenia dla pacjentów, Manning co roku przekazywała szpitalowi swoją pensję.

College of Nursing and Health Sciences jest najszybciej rozwijającą się uczelnią w UMass Boston. Fot. facebook.com/UMassBostonCollegeofNursingandHealthSciences

College of Nursing and Health Sciences jest najszybciej rozwijającą się uczelnią w UMass Boston i oferuje jedyne czteroletnie programy publiczne w zakresie pielęgniarstwa i ćwiczeń oraz nauk o zdrowiu w obszarze Greater Boston.

Donacja w wysokości 50 milionów dolarów od Manningów jest przełomowym momentem dla University of Massachusetts i zapewne stworzy edukacyjne szanse dla wielu setek, a nawet tysięcy studentów.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -