wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaZnani i LubianiJubilat z wielkim dorobkiem

Jubilat z wielkim dorobkiem

8 czerwca 75. urodziny obchodził jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów starszego pokolenia – Piotr Fronczewski. Ma on w swoim dorobku artystycznym blisko 120 ról filmowych w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Próbował też sił jako wokalista.

Piotr Fronczewski w swoim dorobku artystycznym ma blisko 120 ról filmowych w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Fot. wikipedia.com

Fronczewski grał rozmaite role filmowe, poczynając od roli ojca („Rodzina zastępcza”), czarodzieja („Akademia pana Kleksa”), lekarza („Cesarskie cięcie”), a kończąc na rolach gangsterskich. Obdarzony charakterystycznym głosem występował w słuchowiskach radiowych (np. „W Jezioranach”, „Rodzina Poszepszyńskich”). Laureat ponad 20 nagród filmowych, jest ikoną polskiego kina.

W branży aktorskiej Fronczewski jest już od prawie 60 lat i mimo wieku emerytalnego wciąż sprawia przyjemność widzom, pojawiając się na szklanym ekranie. W działaniach wspierają go żona Ewa oraz córki: Magdalena i Katarzyna. W małżeństwie jest od 1974 roku. W rozmowie z „Faktem” o swoim związku powiedział: „To długa podróż. Na początku to był eksperyment i podjęcie pewnego rodzaju próby. A jak to jest, że ludzie są ze sobą? Może się po prostu kochają. Może są mądrzy, może czują takie przeznaczenie. Uważam jednak, że nie wolno kalać miłości przyjaźnią, bo miłość jest czymś o wiele wyższym. Miłość nie jest z tego świata. Z żoną przyzwyczailiśmy się do siebie. Coraz bardziej zaczęliśmy się szanować, dostrzegać rzeczy, które wcześniej nie były zauważalne i które zaczynają tę wspólność budować. A potem pojawił się rodzaj wdzięczności, że jesteśmy razem”.

W zeszłym roku, jeszcze przed wybuchem pandemii korona wirusa, aktor przeszedł dość trudną operację biodra. Etap rehabilitacji utrudniały panujące warunki, ale udało się. Oby wszystkie życzenia składane jubilatowi spełniły się, a zwłaszcza te dotyczące zdrowia i sił do dalszej aktywności, która cieszy rodzinę i fanów.

Halina Kossak

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -