poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaUSAFlorydaFloryda wyśle wsparcie dla Texasu

Floryda wyśle wsparcie dla Texasu

Gubernator Ron DeSantis ogłosił we wtorek 16 maja decyzję o skierowaniu ponad 1,100 funkcjonariuszy organów ścigania i członków Gwardii Narodowej na granicę Teksasu z Meksykiem. Liczba ta jest dziesięciokrotnie wyższa w porównaniu z analogicznym wsparciem z 2021 roku. Decyzja zapadła na kilka tygodni przed oczekiwaną inauguracją kampanii prezydenckiej gubernatora stanu.

Ponad tysiąc funkcjonariuszy organów ścigania i członków Gwardii Narodowej Florydy będzie pomagać chronić granice kraju z Meksykiem w Teksasie. Fot. Flickr

Przypomnijmy, że DeSantis od tygodni sygnalizował, że przygotowuje oświadczenie dotyczące imigracji, ożywiając tym samym dyskusję w tej sprawie z prezydentem Joe Bidenem. Równocześnie administracja prezydencka zezwoliła niedawno na wygaśnięcie polityki z czasów pandemii, co sprawiło, że łatwiej wydalić migrantów z kraju.

Gubernator Florydy ogłaszając swoją decyzję, argumentował w oświadczeniu, że skutki kryzysu granicznego – o który oskarża decyzje administracji Bidena – są odczuwalne przez społeczności w całym kraju.

Zgodnie z decyzją DeSantisa na granicę Teksasu z Meksykiem ma trafić:

  • 800 członków Gwardii Narodowej Florydy,
  • 200 agentów (w zespołach po 40 osób) z Departamentu Stanu ds. Przestrzegania Prawa,
  • 101 żołnierzy patrolu autostrad stanowych,
  • 20 agentów z Państwowej Komisji Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody oraz Departamentu Zarządzania Kryzysowego,
  • 5 stałopłatów,
  • 17 bezzałogowych dronów,
  • 10 statków wodnych.

Biuro DeSantis poinformowało, że personel będzie na granicy przez 30 dni, z możliwością przedłużenia. Warto dodać, że informacja o decyzji DeSantisa pojawiła się na kilka tygodni przed czerwcowym początkiem sezonu huraganów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -