poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutDwie miejscowości z Connecticut w rankingu najlepszych miast do życia

Dwie miejscowości z Connecticut w rankingu najlepszych miast do życia

Według rankingu opublikowanego we wtorek 16 maja przez U.S. News and World Report, dwa miasta w Connecticut trafiły na listę najlepszych miejsc do życia w USA w latach 2023-2024. Nowe zestawienie uwzględniło 150 największych obszarów metropolitalnych w Stanach. W rankingu uwzględniono takie czynniki, jak konkurencyjność rynku pracy czy jakość życia.

Stolica stanu Connecticut spadła o 9 pozycji – na 56. miejsce – w porównaniu z zeszłym rokiem. Fot. Flikr

Hartford uplasowało się na 56. miejscu, o dziewięć pozycji niżej niż w 2022 roku. Z kolei drugie i jedyne inne miasto z Connecticut, które znalazło się w zestawieniu – New Haven – odnotowało znaczący skok. W 2022 roku zajęło 114. miejsce, w tym trafiło już na 95. lokatę.

Redaktorzy US News przekonywali czytelników w zestawieniu, aby nie dali się zwieść historycznej architekturze Hartford. Zaznaczyli, że nawet jako jeden z najstarszych obszarów metropolitalnych w Ameryce Hartford ma wiele do zaoferowania, zarówno „starego, jak i nowego”. Dodatkowo miasto trafiło na 66. miejsce na liście najlepszych miejsc na emeryturę oraz na 8. miejsce pod względem jakości życia.

Z kolei New Haven redaktorzy U.S. News sklasyfikowali na 22. miejscu najdroższych rejonów do życia, co nie mogło nie wpłynąć na jego ogólny wynik.

Warto podkreślić, że w zestawieniu rozważano jedynie duże metropolie i nie uwzględniono w ankiecie mniejszych miast i miasteczek.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -