piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaEmeryci opuszczają Florydę

Emeryci opuszczają Florydę

Floryda traci popularność wśród emerytów? Stan niegdyś uważany za idealne miejsce do spędzenia w nim emerytury, szybko traci zainteresowanie seniorów. Pracownicy zdalni i osoby bogate przeprowadzające się na teren Florydy podbijają ceny domów, co odczuwają szczególnie mieszkańcy o stałych dochodach.

W ciągu zaledwie 5 lat średnia cena domu jednorodzinnego na Florydzie wzrosła o 150 tys. dolarów, czyli 60%. Według Redfin średni koszt domu w marcu 2018 roku wynosił około 250 tys. dolarów. W marcu 2023 roku było to już około 400 tys. dolarów.

Drogie mieszkania to nie jedyny problem, który odstrasza emerytów od Florydy. Negatywnie na sytuację finansową seniorów wpływają również inflacja i spadki na giełdach.

W odpowiedzi na warunki panujące w stanie seniorzy zaczynają szukać bardziej przystępnych cenowo miejsc, które mogliby nazwać domem. Wielu przenosi się do hrabstwa Baldwin w Alabamie – najszybciej rozwijającego się rejonu w stanie. Obszar ten szczyci się plażami, ciepłą pogodą i niskimi podatkami od nieruchomości, co czyni z niego idealną alternatywę dla Florydy.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -