poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsPropozycja budżetu przyjęta

Propozycja budżetu przyjęta

Senat Massachusetts zatwierdził w czwartek 25 maja propozycję budżetu stanowego na nowy rok fiskalny. Jego kwota sięgnęła 55.9 miliardów dolarów. Tym samym rozpoczęły się negocjacje z Izbą Reprezentantów w sprawie ostatecznego planu wydatków, który do lipca trafi do demokratycznej gubernator Maury Healey. Budżet musi zostać przyjęty przed rozpoczęciem nowego roku podatkowego przypadającego na 1 lipca.

Senat stanu Massachusetts zaaprobował nowy budżet wart 55.9 mld dolarów. Fot. Wikimedia Commons

Jednym z celów uwzględnionych w propozycji budżetu jest szkolnictwo wyższe. Projekt zakłada objęcie pod pewnymi warunkami wszystkich studentów Massachusetts – niezależnie od statusu imigracyjnego – stanowymi stawkami czesnego w stanowych szkołach wyższych i uniwersytetach. Budżet uwzględnia też uruchomienie bezpłatnego publicznego programu dla studentów pielęgniarstwa.

Wśród propozycji, które nie trafiły do planu budżetu stworzonego przez Senat, jest dopuszczenie internetowej sprzedaży losów na loterię, pomimo że gubernator Healey sygnalizowała poparcie dla tego posunięcia.

Ponadto plan budżetowy stanowego Senatu zakłada podział przewidywanego miliarda dolarów dodatkowego zysku z nowego „podatku milionera”. Fundusze miałyby zostać przeznaczone na inicjatywy edukacyjne i transportowe.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -