czwartek, 28 września, 2023
Strona głównaUSAConnecticutIle kosztuje życie w Connecticut?

Ile kosztuje życie w Connecticut?

Doxo – firma zajmująca się analizą rachunków gospodarstw domowych i usług płatniczych – opublikowała swój raport z danymi na 2023 rok na temat różnic w kosztach utrzymania w miastach na terenie USA. Wynika z niego, że Connecticut jest jednym z najdroższych miejsc do życia w kraju. Dobrą wiadomością pozostają jednak dochody mieszkańców – wyrównują one wysokie koszty mieszkańców.

Stan Connecticut zajął 7. miejsce w niedawno opublikowanym zestawieniu najdroższych miejsc do życia w USA. Fot. Hartford.com

Jak wynika z raportu, przeciętne gospodarstwo domowe w Connecticut płaci 2,504 dolary miesięcznie za 10 najczęściej występujacych rachunków domowych. Obejmują one: kredyt hipoteczny, czynsz, kredyt samochodowy, usługi komunalne, ubezpieczenie, telewizję kablową/internet, telefon komórkowy i ubezpieczenie domu. Jest to kwota o 22.4% wyższa niż średnia krajowa wynosząca 2,046 dolarów.

Wynik ten sprawia, że Connecticut znalazło się na 7. miejscu na liście najdroższych stanów pod względem wydatków domowych. Dla porównania: tańszy okazał się Nowy Jork – z wynikiem 2,495 dolarów. Najdroższym stanem wg raportu są Hawaje, gdzie miesięczne rachunki mieszkańców wynoszą 3,070 dolarów.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -