niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaUSAConnecticutIle kosztuje życie w Connecticut?

Ile kosztuje życie w Connecticut?

Doxo – firma zajmująca się analizą rachunków gospodarstw domowych i usług płatniczych – opublikowała swój raport z danymi na 2023 rok na temat różnic w kosztach utrzymania w miastach na terenie USA. Wynika z niego, że Connecticut jest jednym z najdroższych miejsc do życia w kraju. Dobrą wiadomością pozostają jednak dochody mieszkańców – wyrównują one wysokie koszty mieszkańców.

Stan Connecticut zajął 7. miejsce w niedawno opublikowanym zestawieniu najdroższych miejsc do życia w USA. Fot. Hartford.com

Jak wynika z raportu, przeciętne gospodarstwo domowe w Connecticut płaci 2,504 dolary miesięcznie za 10 najczęściej występujacych rachunków domowych. Obejmują one: kredyt hipoteczny, czynsz, kredyt samochodowy, usługi komunalne, ubezpieczenie, telewizję kablową/internet, telefon komórkowy i ubezpieczenie domu. Jest to kwota o 22.4% wyższa niż średnia krajowa wynosząca 2,046 dolarów.

Wynik ten sprawia, że Connecticut znalazło się na 7. miejscu na liście najdroższych stanów pod względem wydatków domowych. Dla porównania: tańszy okazał się Nowy Jork – z wynikiem 2,495 dolarów. Najdroższym stanem wg raportu są Hawaje, gdzie miesięczne rachunki mieszkańców wynoszą 3,070 dolarów.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -