piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiDziałkowa wpadka Cezarego Żaka

Działkowa wpadka Cezarego Żaka

Dobrze jest mieć swoje ranczo i niezależność, ale nie zwalnia to od przestrzegania prawa. Przekonał się o tym aktor Cezary Żak, który został przyłapany na nielegalnym spalaniu śmieci. Sprawa wyszła na jaw i zaczęły się kłopoty prawne.

Cezary Żak został ostatnio przyłapany na spalaniu śmieci w swojej posiadłości. Fot. wikipedia

60-letni aktor w trakcie niedawnej majówki spalał śmieci na terenie swojego rancza na Mazurach. W Polsce takie postępowanie nie jest dozwolone ze względu na ochronę środowiska. Sprawa trafiła już na policję. Zawiadomienie wpłynęło do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Chodzi o art. 191 w zw. z art. 155 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Kto wbrew przepisom przekształca odpady poza spalarnią odpadów, podlega karze aresztu albo grzywny.

Cezary Żak to aktor charakterystyczny, który swoją popularność zawdzięcza głównie udanej kreacji komediowej w serialu „Miodowe lata”. Przed kamerami zadebiutował w 1993 r. rólką w serialu „Czterdziestolatek – 20 lat później”. Później grał w filmach „Cwał”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Killer” i wielu innych, występował ponadto w teatrze. Jego bratem ciotecznym jest satyryk Tadeusz Drozda. Przez 4 lata razem z nim występował w kabarecie „Drozda Show”. Od 1985 roku jest żonaty z aktorką Katarzyną Żak, którą poznał podczas obozu jeździeckiego w trakcie studiów. Mają dwie dorosłe córki: Aleksandrę i Zuzannę. Rodzinie jest bardzo niezręcznie w obecnej sytuacji. Faktu jednak się nie cofnie ani nie da mu zaprzeczyć. Trzeba czekać na prawne rozstrzygnięcie.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -