niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaZnani i LubianiWypadek Roberta Chojnackiego

Wypadek Roberta Chojnackiego

27 kwietnia Robert Chojnacki trafił do szpitala. Był uczestnikiem wypadku samochodowego. Z jego autem zderzył się pojazd prowadzony przez 29-letnią kobietę, która wymusiła pierwszeństwo. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie około godziny 16:30 w Konstancinie-Jeziornie.

Robert Chojnacki w latach 1987-2006 był członkiem zespołu De Mono. Fot. wikimedia commons

Robert Chojnacki został przewieziony do szpitala z urazem ręki. Ma dobrą opiekę i wielką wolę wyzdrowienia, powrotu do zawodowej aktywności. 63-letni muzyk wierzy, że ma przed sobą jeszcze wiele lat grania i ani myśli o emeryturze. „Muzykiem jest się do ostatniej chwili, dopóki zdrowie pozwala. Ja bardzo lubię to moje granie, bo to mnie troszeczkę uspokaja, nie patrzę na sytuacje zewnętrzne, nie oglądam telewizji, sam w mediach też się nie udzielam za mocno” – wyznał Chojnacki na antenie Trójki.

Mimo ponad 30 lat spędzonych na scenie Chojnacki przyznał, że wciąż pilnie ćwiczy grę na instrumencie, aby utrzymywać odpowiedni poziom. „Tak jak sportowiec musi zaliczyć ileś kilometrów na bieżni dzień w dzień, szczególnie przed zawodami, tak samo jest potrzebny kontakt z instrumentem. Nieważne, czy to jest saksofon, gitara czy cokolwiek. Jeżeli ktoś chce być w formie, musi ćwiczyć”.

W latach 1987-2006 Chojnacki był członkiem zespołu De Mono, w którym grał na saksofonie oraz na instrumentach perkusyjnych. Od dawna też występuje jako artysta solowy. Debiutował albumem Sax & Sex (1995), promowanym singlami „Budzikom śmierć”, „Niecierpliwi” i „Prawie do nieba”, który nagrał z Andrzejem Piasecznym.

Artysta jest wciąż zakochany z wzajemnością w swoim saksofonie. „Stanowimy związek idealny. On się ze mną nie kłóci, choć jest lekko zazdrosny o każdą godzinę” – powiedział na antenie Trójki.

Halina Kossak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -