czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona głównaUSAFlorydaDeSantis: „Floryda jest wolnym stanem!”

DeSantis: „Floryda jest wolnym stanem!”

We wtorek, 11 stycznia, rozpoczęła się pierwsza w tym roku sesja legislacyjna na Florydzie. Otworzył ją gubernator Ron DeSantis, który wygłosił półgodzinne przemówienie inauguracyjne.

Podczas inauguracyjnej sesji parlamentu stanowego gubernator Florydy Ron DeSantis przedstawił założenia swojej polityki na ten rok. Fot. flgov.com

Gubernator skoncentrował się w swoim przemówieniu na kwestii tego, jak Floryda radzi sobie z pandemią. Po raz kolejny zapewnił, że nie planuje wprowadzać w Słonecznym Stanie żadnych lockdownów, a restrykcje wprowadzane przez inne stany ocenił jako nieskuteczne. DeSantis podkreślił, że to jego antyrestrykcyjna polityka sprawiła, że na Florydzie obecnie wzrasta zatrudnienie oraz że coraz więcej osób przeprowadza się do tego stanu. To sprawia, że dochody stanu rosną, a więcej pieniędzy w stanowym budżecie to szansa na dalszy rozwój i inwestycje. – Wolność działa – stwierdził DeSantis, dodając, że „Floryda stała się azylem dla tych, którzy cierpią pod autorytarnymi, arbitralnymi i pozornie niekończącymi się restrykcjami i zakazami”.

Podczas przemówienia DeSantis przedstawił pokrótce swoje założenia polityczne na ten rok. Wśród poruszonych przez niego kwestii znalazła się aborcja i napływ nielegalnych imigrantów. Gubernator, deklarujący się jako przeciwnik aborcji, zapewnił, że będzie bronił życia nienarodzonych. Zapowiedział też, że zamierza podjąć działania mające na celu powstrzymanie napływu nielegalnych imigrantów, m.in. wysyłanie ich do stanów, które przyjęły status „sanktuariów”. Stwierdził również, że do odpowiedzialności powinny zostać pociągnięte firmy, które ułatwiają przepływ nielegalnych imigrantów z południowej granicy na Florydę, a pobłażliwe zachowanie rządu odnośnie imigracji nazwał „masową operacją przemytu ludzi prowadzoną przez rząd federalny”.

DeSantis zapowiedział również, że chce przyznania wynoszącej $1,000 premii dla nauczycieli oraz zniesienia podatku stanowego od paliwa, co pozwoli zaoszczędzić kierowcom ok. miliard dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -