czwartek, 20 stycznia, 2022
Strona głównaUSAAmerykaSynoptycy ostrzegają: idą siarczyste mrozy!

Synoptycy ostrzegają: idą siarczyste mrozy!

Północne rejony Ameryki w ostatnich dniach nawiedziła fala mrozów. W niektórych okolicach temperatura odczuwalna przy wietrze wynosiła ok. -40 st. Celsjusza (ok. -40 F). Ostrzeżenia przed silnym mrozem wydały lokalne władze i zakłady energetyczne.

Synoptycy ostrzegają przed silnymi mrozami i możliwymi śnieżycami. Fot. Archiwum WEM

Fala arktycznej masy powietrza spowodowała intensywne opady śniegu na terenie od jeziora Ontario, przez stan Nowy Jork, aż do zachodniej części stanu Massachusetts. W ciągu najbliższych dni przewidywane są dalsze śnieżyce. Jest też zimno, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze zimniej. We wtorek, 11 stycznia, temperatura w Nowym Jorku obniżyła się do -17 st. C (1,4 F), a w Bostonie do -24 st. C (– 11 F). Synoptycy ostrzegają, że w dalszym ciągu będzie się ochładzać, a temperatura na Północnym Wschodzie i w Nowej Anglii może spaść do -37 stopni Celsjusza (-34,6 F).

W związku z zapowiadanymi mrozami niektóre zakłady energetyczne ostrzegają swoich klientów o możliwych przerwach w dostawie prądu, warto więc się przygotować na taką ewentualność.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -