niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyDarmowe posiłki dla uczniów

Darmowe posiłki dla uczniów

Kolejne tysiące uczniów z New Jersey będą mogły cieszyć się darmowymi posiłkami w szkołach. Dzięki ustawie, którą gubernator Phil Murphy podpisał w piątek 9 września, około 26 tys. uczących się mieszkańców stanu skorzysta ze śniadań i obiadów na terenach placówek szkolnych – bezpłatnie lub w obniżonych cenach.

Dodatkowe 26 tys. uczniów w New Jersey będzie mogło skorzystać z bezpłatnych lub tańszych posiłków w publicznych szkołach na terenie całego stanu. Fot. Archiwum WEM

Założeniem nowego prawodawstwa (A2368) jest pomoc jeszcze większej liczbie dzieci w uniknięciu problemu głodu. Sposobem na to jest właśnie rozszerzenie programów posiłków w szkołach K-12. Od dawna stanowią one skuteczne wsparcie dla mieszkańców o niższych dochodach.

Nowe prawo podnosi próg, od którego rodziny będą kwalifikować się do uzyskania potrzebnego wsparcia. Dzięki temu program posiłków obejmie także uczniów z rodzin o nieco lepszym statusie materialnym. Osoby z gospodarstw domowych o rocznych dochodach poniżej 200% kwoty uznawanej za federalny poziom ubóstwa będą teraz uprawnione do skorzystania ze stanowej pomocy. Obecnie próg ten to maksymalnie 185%. Nowe prawodawstwo zobowiązuje także większą liczbę szkół do wdrożenia programów śniadaniowych dla uczniów.

Koszt wprowadzenia zmian to 19.2 miliona dolarów rocznie, przy czym stan będzie zwracać koszty żywności poszczególnym okręgom stanowym. Przepisy zaczną obowiązywać od roku szkolnego 2023-24.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -