poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutConnecticut ponownie zagrożony Covid-19

Connecticut ponownie zagrożony Covid-19

Dane z piątku 6 maja nie pozostawiają wątpliwości. Ich najnowsze zestawienie dla Connecticut wyraźnie pokazuje trend wzrostowy w statystykach covidowych. Przekłada się to na stopień zagrożenia pandemicznego w każdym z okręgów stanu. Z danych z końca kwietnia wynikało, że stan średniego zagrożenia Covid-19 wg CDC panował jedynie w okręgu New London County. Pozostałe siedem okręgów pozostawało nadal w bezpiecznej strefie. Wszystko zmieniło się w ciągu zaledwie tygodnia.

Władze przypominają, że najlepszym zabezpieczeniem przeciwko Covid-19 są wciąż szczepionki. Fot. Archiwum WEM

Aktualnie wszystkie osiem okręgów znajduje się na liście średniego bądź wysokiego stopnia zagrożenia zakażeniem Covid-19. Średni stopień ogłoszony został w hrabstwach Fairfield, Litchfield, New London, Tolland i Windham. Z kolei Hartford, Middlesex i New Haven zostały wymienione w kategorii wysokiego stopnia zagrożenia.

Jak stwierdziła stanowa komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego Manisha Juthani, najnowsza aktualizacja danych CDC przypomina, że Connecticut znajduje się w samym środku fali podwariantu omicron. Równocześnie podkreśliła, że stan gotowy jest do dalszej walki z pandemią. Posiada wszystkie niezbędne do tego narzędzia – w tym szczepionki i dawki przypominające, lokalizacje Test to Treat, terapeutyki, samodzielne testy i stanowy program testów. Wszystko to ma pomóc ograniczyć nasilenie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Mieszkańcy powinni postępować zgodnie z wytycznymi CDC dla każdego hrabstwa znajdującego się na liście średniego bądź wysokiego stopnia zagrożenia Covid-19. Do 5 maja 233 pacjentów było hospitalizowanych w Connecticut z laboratoryjnie potwierdzonym Covid-19 – 82 z nich nie było w pełni zaszczepionych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -