sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaUSAAmerykaPentagon: „Sankcje działają!”

Pentagon: „Sankcje działają!”

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 9 maja, przedstawiciel Pentagonu przekazał, że zgodnie z posiadanymi przez stronę amerykańską informacjami atakujące Ukrainę wojska rosyjskie zużyły wiele ze swoich precyzyjnie naprowadzanych pocisków, a odbudowanie ich zapasu jest utrudnione z powodu nałożonych na Rosję sankcji.

Według Pentagonu odbudowanie przez Rosjan potencjału militarnego jest znacząco utrudnione przez nałożone przez Zachód sankcje. Na zdj. ukraińscy żołnierze w „zdobycznym” rosyjskim czołgu. Fot. Ukrainian Defense Ministry

Wierzymy, że sankcje i ograniczenia w eksporcie, szczególnie te dotyczące części elektronicznych, wpłynęły na rosyjski przemysł zbrojeniowy i jego zdolności do odbudowania arsenału amunicji precyzyjnej – powiedział wysoki przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa obrony, dodając, że rosyjskie problemy z amunicją precyzyjną są przykładem na to, że przyjęte przez Zachód sankcje działają i mają już wpływ na rosyjski przemysł.

Całkowite straty bojowe Rosjan na dzień 10 maja to według danych podanych przez ukraińskie ministerstwo obrony: około 26 tys. żołnierzy, 1,170 czołgów, 2,808 bojowych pojazdów opancerzonych, 519 systemów artyleryjskich, 185 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 87 systemów obrony przeciwlotniczej, 199 samolotów, 158 śmigłowców, 1980 pojazdów kołowych i cystern, 12 jednostek pływających, 380 bezzałogowców, 94 pociski manewrujące.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -