sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaGorący TematPierwsza Dama USA odwiedziła Ukrainę

Pierwsza Dama USA odwiedziła Ukrainę

Małżonka prezydenta USA Jill Biden odwiedziła w niedzielę, 8 maja, ukraińskie miasto Użhorod znajdujące się przy granicy ze Słowacją.

Pierwsza Dama USA Jill Biden spotkała się w Ukrainie z Ołeną Zełenską, żoną ukraińskiego prezydenta. Fot. facebook.com/FLOTUS

Pierwsza dama USA spotkała się tam z żoną ukraińskiego prezydenta Ołeną Zełenską. Następnie wspólnie odwiedziły m.in. szkołę w Użhorodzie, gdzie rozmieszczono uchodźców z terenów kraju objętych wojną.

Jill Biden i Ołena Zełenska odwiedziły szkołę w ukraińskim Użhorodzie. Fot. facebook.com/FLOTUS

„W Dniu Matki chciałam być z ukraińskimi mamami i ich dziećmi” – napisała Jill Biden w mediach społecznościowych, publikując zdjęcie ze spotkania na Ukrainie. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy, zbyt wielu Ukraińców musiało uciekać ze swoich domów, opuszczając swoich najbliższych” – dodała.

Wcześniej tego samego dnia Jill Biden przebywała w Koszycach na Słowacji, gdzie spotkała się m.in. z wolontariuszami i pracownikami centrum kryzysowego, pomagającego ukraińskim uchodźcom. Wizyta w Ukrainie ze względów bezpieczeństwa celowo nie była ogłaszana wcześniej.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -