czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsCeny paliwa nadal w dół

Ceny paliwa nadal w dół

Mieszkańcy Massachusetts szykujący się na rodzinny wyjazd samochodem z okazji Święta Pracy zaoszczędzili na paliwie. Ceny benzyny są znacznie niższe niż przy okazji podobnej eskapady w Dzień Niepodległości.

Ceny paliwa spadły o ok. dolara za galon przez ostatnie 2 miesiące, ale pozostają wyższe niż krajowa średnia. Fot. Archiwum WEM

Jak prezentuje się ich aktualny średni koszt na terenie stanu? 1 września tankujący w musieli przeciętnie zapłacić dokładnie 4,00 dolary za galon benzyny. Dla porównania: w połowie czerwca koszt paliwa osiągnął swój rekordowo wysoki poziom. Wynosił on wówczas 5.04 dolara.

W ciągu najbliższych kilku dni średnia stanowa cena benzyny spadnie prawdopodobnie poniżej granicy 4 dolarów. Co więcej, prognozy wskazują, że spadkowy trend będzie utrzymywał się nadal. Dla przypomnienia: średnia cena za galon w sierpniu była wyższa o 47 centów.

Równocześnie średnia krajowa jest o 18 centów niższa niż w Massachusetts. Tuż przed świątecznym weekendem stanowiącym nieoficjalny koniec lata osiągnęła ona poziom 3.82 dolara za galon. Za różnicę w cenie odpowiada stan zapasów paliwowych – w porównaniu z innymi częściami kraju jest on niższy na północnym wschodzie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -