niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkBilans dodatni i nowi dyrektorzy

Bilans dodatni i nowi dyrektorzy

W sobotę, 15 maja, w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na nowojorskim Greenpoincie odbyło się roczne walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze PSFCU. Z powodu pandemii COVID-19 zebranie odbyło się w formie wideokonferencji lub transmisji audio. Wirtualny udział w zebraniu wzięło trzystu członków PSFCU.

Walne zebranie odbyło się zdalnie, uczestniczyło w nim 300 członków PSFCU. Fot. PSFCU

Podczas zebrania członkowie zapoznali się z raportem rocznym, zawierającym wyniki działalności Unii w roku fiskalnym 2020 oraz zadawali pytania na tematy dotyczące PSFCU. W roku fiskalnym 2020 aktywa PSFCU wzrosły o 272.3 miliona dolarów, powierzone depozyty powiększyły się o kwotę 251.6 miliona dolarów, a suma udzielonych pożyczek wzrosła o 45.8 miliona dolarów. W rezultacie działalności operacyjnej zysk netto wyniósł 7.4 miliona dolarów. Warto wspomnieć, że w roku fiskalnym 2020 dołączyło 8,126 nowych członków PSFCU.

W trakcie zebrania ogłoszono nazwiska dyrektorów Rady Dyrektorów, którzy będą pełnić swoją funkcję w latach 2021-24. Przewodniczącym został Krzysztof Matyszczyk, dr Iwona Korga – I wiceprzewodniczącą, Bogdan Ogórek – II wiceprzewodniczącym, funkcję skarbnika powierzono Robertowi F. Piwowarczykowi, a sekretarzem została Małgorzata Czajkowska. Podczas zebrania wybrano również Komisję Nadzorczą PSFCU.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -