czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolska kandydatka na burmistrza Bostonu: „Identyfikuję się jako ciemnoskóra kobieta!”

Polska kandydatka na burmistrza Bostonu: „Identyfikuję się jako ciemnoskóra kobieta!”

Kandydatka na burmistrza Bostonu polskiego pochodzenia, Annissa Essaibi George, broni swoich korzeni po tym, jak w wywiadzie dla dziennika The Boston Globe powiedziała, że identyfikuje się jako ciemnoskóra kobieta.

Annissa z rodziną od lat mieszka w polskiej dzielnicy Bostonu znanej powszechnie jako „Polski Trójkąt”. Fot. Facebook.com/AnissaForBoston

Tydzień temu w gazecie ukazał się artykuł na temat kandydatów na burmistrza miasta. Jego autorzy zaznaczyli, że wszyscy kandydaci identyfikują się jako osoby ciemnoskóre. Gazeta zwróciła jednak uwagę, że niektórzy mieszkańcy miasta podważają przynależność Annissy Essaibi George do tej grupy. Niektórzy przedstawiciele afroamerykańskiej społeczności szybko skrytykowali jej wypowiedź, podsumowując jej samoidentyfikację jako osoba ciemnoskóra „wygodnymi wtedy, kiedy są przydatne”.

Matka Annissy Essabi George jest Polką, natomiast jej ojciec ma korzenie tunezyjskie. – Zawsze identyfikowałam się jako osoba pochodzenia polskiego i arabskiego – tłumaczy Essaibi George w wywiadzie dla „The Boston Globe”. Na jej Facebooku pojawiła się ostra reakcja wobec gazety Boston Globe i jej krytyków. – Ponieważ gazeta uznała, że nie spełniam ich własnej definicji bycia ciemnoskórą kobietą, i podali, że „niektórzy” mają wątpliwości co do tego, kim jestem, chętnie podsumuję: jestem dumną Amerykanką arabskiego i polskiego pochodzenia, identyfikującą się jako ciemnoskóra kobieta – napisała.

Annissa ma polskie i arabskie korzenie. Jej deklaracja, że identyfikuje się jako ciemnoskóra kobieta, wywołała kontrowersje. Fot. Facebook.com/AnissaForBoston

Annissa Essaibi George od ponad 5 lat jest członkiem bostońskiej rady miasta. Jej matka Barbara urodziła się w obozie dla polskich uchodźców w Niemczech i przybyła do USA na początku lat 50. XX wieku. Annissa mieszka w polskiej dzielnicy miasta znanej jako „Polski Trójkąt”, gdzie od lat prowadzi sklep z wełnami. Annissa od lat udziela się wśród Polonii, jest szczególnie związana z Polskim Klubem w Bostonie, a jej sylwetka kilkakrotnie przy różnych okazjach była przedstawiana na łamach „Białego Orła”.

Więcej informacji na temat jej kandydatury można znaleźć na jej stronie.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -