czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsAwantura o choinkę w Dedham

Awantura o choinkę w Dedham

Na niecałe dwa tygodnie przed świętami niewielkie miasteczko Dedham, znajdujące na południowy-zachód od Bostonu, stało się sceną kłótni o choinkę. Dokładnie chodziło o świąteczne drzewko, które przed połową grudnia nie zdobiło jeszcze oddziału biblioteki Endicott.

Spór o choinkę przed miejską biblioteką w miejscowości Dedham w Massachusetts zwrócił uwagę krajowych mediów. Fot. Town of Dedham

Sprawę nagłośnił gospodarz programu „Jesse Watters Primetime”. Zrelacjonował spotkanie w ratuszu Dedham kilka dni po tym, jak w swoim programie zwrócił uwagę całego kraju na brak choinki w placówce. Pracownicy biblioteki uznali, że umieszczenie choinki dyskryminuje osoby o innych wyznaniach i tradycjach niż chrześcijańskie.

Spotkanie władz miasta z mieszkańcami przebiegło w napiętej atmosferze. W którymś momencie przerodziło się w zwykłą awanturę. Niezadowoleni mieszkańcy dali upust emocjom, nie przebierając w słowach. Nie zabrakło oskarżeń o uprzedzenia wobec chrześcijan.

Jak w oświadczeniu przekazanym Fox News Digital tłumaczył całe zajście dyrektor biblioteki, decyzja o nieustawianiu choinki była wynikiem przeglądu wszystkich świątecznych dekoracji, który rozpoczął się jeszcze wiosną. Podkreślił, że zamieszanie w mediach jest niefortunne, a także negatywnie wpłynęło na personel placówki i lokalną społeczność. Stwierdził, że sprawa została nagłośniona zanim biblioteka rozpoczęła sezonowe dekorowanie. Ostatecznie choinka stanęła w placówce.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -