wtorek, 19 października, 2021
Strona głównaZnani i LubianiZmiany u Renaty Gabryjelskiej

Zmiany u Renaty Gabryjelskiej

To nazwisko było kiedyś głośne, po czym przestało przewijać się w tematyce show-biznesu. Po przygodzie z karierą modelki i aktorki znanej w latach 90. ze „Złotopolskich” Renata Gabryjelska zrobiła sobie krótką przerwę, a teraz staje po drugiej stronie kamery.

Renacie Gabryjelskiej ogólnopolską sławę przyniosła rola w serialu „Złotopolscy”. Fot. wikipedia.org

Życie w błysku fleszy było ciekawe, ale męczące, bo wiele działo się szybko i naraz. W 1993 r. zdobyła tytuł I wicemiss Polonia i zaczęła swoją przygodę z modelingiem. Zaledwie rok później podpisała kontrakt z paryską agencją modelek Metropolitan. Po powrocie do Polski gwiazda zajmowała się modelingiem jeszcze przez osiem lat. Współpracowała z Polsatem i Atomic TV, jednak to rola Ewy w serialu „Złotopolscy” przyniosła jej ogólnopolską sławę.Renata Gabryjelska wcielała się w tę postać od 1997 do 2003 r. Niedługo później zniknęła z ekranów, jednak nadal działa w branży filmowej.

Uważa, że zmiany są potrzebne, tak samo przewartościowania. Poślubiła Stanisława Tyczyńskiego, założyciela radia RMF FM. W 2016 r. wybrała się w Himalaje. Choć bliscy odradzali jej tego ze względu na wadę serca, aktorka postanowiła nie poddawać się. Wędrówka trwała 16 dni, podczas niej miała dwa ataki, ale zabrane lekarstwa pomogły opanować sytuację. To było mierzenie się z lekami, próba sił psychicznych i fizycznych.

Renata Gabryjelska ma dobre przygotowanie do pracy w filmowej branży. Studiowała na Wydziale Reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz ukończyła Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Wyreżyserowała już kilka filmów dokumentalnych, w tym „Janek i Pogodna”, „Szkiełko” czy „Moc dziewuch”. W 2019 r. zrealizowała pierwszy film fabularny „Safe Inside”, który zdobył nagrodę za najlepszy thriller na międzynarodowym festiwalu filmowym w San Diego.

hk

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -