wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaUSAConnecticutZakupy na Broad Street? Zapłacisz za parking

Zakupy na Broad Street? Zapłacisz za parking

Od 5 kwietnia wzdłuż ulicy Broad Street przebiegającej centralnie przez polską dzielnicę New Britain, czyli „Małą Polskę”, funkcjonują parkometry. Za parking trzeba zapłacić w godz. między 8 rano a 5 po południu od poniedziałku do piątku. Parking po godzinie 5:00 pm oraz w weekendy jest bezpłatny.

Na Broad Street pojawiły się parkometry. Fot. Aleksandra Szynkielewska

W parkometrach można płacić monetami, kartą „smart card” dostępną w urzędzie miasta oraz aplikacją mPay2Park. Koszt zależy od formy płatności i waha się od $1.50 do $1.75 za godzinę. Wcześniej Broad Street była jedyną komercyjną ulicą w mieście zwolnioną z opłat za parking, choć władze miasta od lat planowały zainstalować parkometry w polskiej dzielnicy.

Jednym z założeń wprowadzonych zmian było udostępnienie większej ilości miejsc dla klientów lokalnych biznesów, które wcześniej były zajmowane przez mieszkańców bądź pracowników. Nie wszyscy polonijni przedsiębiorcy są jednak zgodni, że płatny parking jest korzystny. Wzdłuż ulicy Broad Street stworzono również specjalne miejsca na dostawy, dla inwalidów, a na dole ulicy już kilka miesięcy temu powstał parking z kilkudziesięcioma miejscami, z którego mogą korzystać osoby pracujące na Broad Street – za jedyne $10 na miesiąc.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -