sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsSzczepionki dostępne dla wszystkich

Szczepionki dostępne dla wszystkich

Już ponad 3 miliony osób w Massachusetts zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19. Ale liczba ta zapewne szybko wzrośnie, bo od poniedziałku, 19 kwietnia, szczepionki dostępne są dla wszystkich mieszkańców stanu w wieku 16 lat i starszych. A jak się umówić na szczepienie?

Od 19 kwietnia w Massachusetts szczepionki przeciwko COVID-19 dostępne są dla wszystkich mieszkańców, którzy ukończyli 16. rok życia. Fot. Archiwum WEM

Dla tych, którzy mają cierpliwość i są w stanie w razie potrzeby pokonać większą odległość, najprostszym rozwiązaniem jest rejestracja za pomocą stanowego systemu rejestracji wstępnej. Bardziej niecierpliwi, chcący mieć szczepienie jak najszybciej za sobą, mogą próbować bezpośrednio w punktach szczepień, których na terenie Massachusetts działa ponad 500, a do sieci należą liczne apteki czy nawet sklepy. Jest też jeszcze jedna opcja dla tych, którzy nie mają szczęścia, próbując się umówić na szczepienie w Massachusetts, lub dla tych, którzy mieszkają blisko północnej granicy: wyjazd do New Hampshire. Od poniedziałku stan ten zniósł wymóg rezydencji, tak więc każda osoba w wieku 16+, niezależnie od miejsca zamieszkania, może się tam zaszczepić.

JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -