wtorek, 19 marca, 2024

Wsparcie i rozrywka

21. Turniej Golfowy i przyjęcie w Polskim Centrum Naukowym w Chicopee.

Od lewej: Gedeon Werner – dyrektor Katedry Polskiej na Uniwersytecie Quinnnipiac, Lisa Wisniewski – profesor na Goodwin University, Henry Suski – członek rady dyrektorów Polskiego Centrum. Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowym w Chicopee

W poniedziałek, 7 czerwca, na malowniczych polach golfowych Ludlow Country odbył się organizowany już 21. rok z rzędu turniej golfowy, z którego dochód tradycyjnie przeznaczony jest na wsparcie Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, które jest jedną z najważniejszych polsko-amerykańskich placówek muzealno-kulturalnych w Stanach Zjednoczonych. Jak zwykle spotkanie przy golfie było okazją nie tylko do gry w tę grę, ale również do nawiązania ciekawych znajomości. Jednym z punktów programu była loteria z atrakcyjnymi nagrodami. W turnieju udział wzięło ponad 100 osób, co jest sporym sukcesem, biorąc pod uwagę wciąż trwającą pandemię.

Od lewej: Joanne Gruszkos – przewodnicząca Rady Dyrektorów Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, Joseph Topor – emerytowany przewodniczący, rep. stanowy Jake Olivera, Rosemary Saccomani – Hampden County Register of Probate. Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowym w Chicopee

Tegoroczny turniej golfowy, już nasz 21. z rzędu, był dużym sukcesem. Ponad 100 golfistów cieszyło się pięknym polem golfowym, pogodą oraz lunchem i kolacją z wieloma polskimi przysmakami. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w turnieju za ich nieustające wsparcie i pomoc w opowiadaniu historii przez Polskie Centrum – mówi Mike Minkos, członek rady dyrektorów Polskiego Centrum i przewodniczący komitetu organizacyjnego turnieju.

Warte odnotowania jest też to, że z roku na rok wydarzenie wspiera coraz więcej sponsorów, wykupujących tzw. „tee signs”. – Cztery lata temu sprzedaliśmy 52 „tee signs”, natomiast w tym roku aż 133. Obsługa Country Clubu, w którym odbywał się turniej, mówiła, że nigdy nie widziała tak wielu znaków na turnieju! – cieszy się Richard Pinkos, dodając, iż to rezultat wytężonej pracy komitetu organizacyjnego oraz szczodrości wielu osób i firm, które zechciały w ten sposób wesprzeć Polskie Centrum.

Od lewej: burmistrz Chicopee John Vieau, prezes oddziału Fundacji Kościuszkowskiej w Nowej Anglii Carolyn Topor, dr Joan Czaja Marsh, Joseph Top. Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowym w Chicopee. Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowym w Chicopee

Właśnie w celu podziękowania uczestnikom turnieju, sponsorom, którzy wsparli loterię i wykupili „tee signs”, oraz kibicom w lipcu odbyło się przyjęcie honorujące osoby okazujące wsparcie Polskiemu Centrum. Wśród uczestników przyjęcia byli przedstawiciele lokalnych władz, m.in. burmistrz Chicopee John Vieau, reprezentant stanowy Jake Olivera, Rosemary Saccomani – Hampden County Register of Probate, a także osoby ze świata biznesu i nauki, w tym Jeffrey Chirgwin z Polskiej Narodowej Unii Kredytowej (PNCU), mec. Marie Jablonski, Stephen Jendrysik i Gedeon Werner, dyrektor Polskiej Katedry na Uniwersytecie Quinnipiac w Hamden, CT.

Cieszymy się, że wielu darczyńców i sponsorów dorocznego Turnieju Golfowego mogło dołączyć do nas na przyjęciu Wine & Cheese w Polskim Centrum, abyśmy mogli osobiście powiedzieć im „dziękuję” za ich stałe wsparcie. Była to dla nas okazja, aby pokazać im, jak ich darowizny zostały spożytkowane. Opowiadanie historii naszych przodków jest ważne, a wpływy z naszych wydarzeń pomagają nam to zrobić – mówi Joanne Gruszkos, przewodnicząca Rady Dyrektorów Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee.

21. edycja dorocznego Turnieju Golfowego odbyła się w czerwcu w Ludlow Country Club i cieszyła się wyjątkową frekwencją uczestników. Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowym w Chicopee

 Założone w 1998 roku Polskie Centrum Naukowe w Chicopee jest zarejestrowane jako organizacja non-profit – 501(c)(3), działająca jako placówka muzealno-edukacyjna. Jest to wyjątkowe miejsce będące depozytariuszem polskiej kultury i historii Polski oraz amerykańskiej Polonii. Centrum daje społeczeństwu możliwość zapoznania się z historią, której na próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Zwiedzający Centrum są zaproszeni do wyruszenia w jedyną w swoim rodzaju wędrówkę po kolejnych pomieszczeniach, w których ekspozycje i galerie opisują podróż do Ameryki z dokumentami i materiałami przywiezionymi przez emigrantów, zawierają eksponaty sztuki ludowej, ponad 30 regionalnych strojów ludowych i wiele innych, niezwykle ciekawych rzeczy, będących materialnym dziedzictwem historycznym narodu polskiego. W Centrum zobaczyć można nawet prawdziwą wiejską chatę wraz z wyposażeniem, pochodzącą z początku XX wieku, sprowadzoną przez ocean aż z Polski! Polskie Centrum jako ośrodek badawczo-kulturalny przyciąga zainteresowanie zarówno zwykłych osób, zainteresowanych historią, jak i naukowców i studentów z całego kraju oraz z zagranicy, poszukujących informacji o historii narodu polskiego i wkładzie Polaków w sztukę, naukę i gospodarkę Ameryki.

Joanna Szybiak


Więcej informacji na temat Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, MA można znaleźć na stronie www.polishcenter.net lub dzwoniąc pod numer 413-592-0001.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -