poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsWorcester „najbardziej otyłym” miastem Massachusetts

Worcester „najbardziej otyłym” miastem Massachusetts

Magazyn 24/7 Tempo postanowił pod koniec 2023 roku przyjrzeć się kwestii otyłości wśród Amerykanów. Tak powstało zestawienie miast z największym odsetkiem mieszkańców z problemem otyłości. Wskazane zostały one w każdym ze stanów. Jak się okazało, w Massachusetts pierwsze miejsce przypadło drugiemu co do wielkości miastu w stanie.

Otyłość jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych. Fot. Archiwum WEM

Mowa o Worcester. Zostało ono uznane za „najbardziej otyłe” w stanie. Jak wynika z zestawienia, wskaźnik otyłości u dorosłych wyniósł tu 30.30%. Jest to wynik gorszy od średniej całego stanu Massachusetts, która wynosi 24.5%.

W artykule wyszczególniono także odsetek dorosłych, którzy nie ćwiczą, zgłaszają zły lub średni stan zdrowia, chorują na cukrzycę i śpią mniej niż siedem godzin. Procenty te przedstawiają się następująco:

  • dorośli, którzy nie ćwiczą: 21.8% (stan: 19,4%),
  • dorośli zgłaszający zły lub średni stan zdrowia: 11.00% (stan: 10.8%),
  • dorośli chorzy na cukrzycę: 8.2% (stan: 7,7%),
  • dorośli, którzy śpią <7 godzin na dobę: 33.3% (stan: 31.6%).

Według Departamentu Zdrowia Publicznego ponad połowa dorosłych i 1 na 4 uczniów szkół średnich i gimnazjów w Massachusetts ma nadwagę lub otyłość. Ponadto w ciągu ostatnich 10 lat odsetek dorosłych chorych na cukrzycę w Massachusetts wzrósł o 28% (z 5.8% w 2000 roku do 7.4% w 2010).

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -