wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAConnecticutNowy plan rozwoju i polepszenia równego dostępu do internetu dla mieszkańców stanu

Nowy plan rozwoju i polepszenia równego dostępu do internetu dla mieszkańców stanu

Gubernator Ned Lamont ogłosił w grudniu, że stanowy Department of Administrative Services’ Commission for Educational Technology opublikował projekt stanowego planu kapitału cyfrowego „Connecticut: Everyone Connected”.

Projekt ma na celu równomierne rozszerzenie dostępu do internetu w Connecticut. Fot. Getty Images

Fundusze na realizację planu pochodzą z inicjatywy administracji Biden-Harris „Internet for All”, która została utworzona w ramach dwupartyjnej ustawy o infrastrukturze z 2021 roku. Do Connecticut trafią dzięki temu fundusze wdrożeniowe mające poprawić dostęp mieszkańców stanu do szybkiego internetu po przystępnej cenie, a także urządzeń i szkoleń.

Projekt planu został opublikowany w na stronie ct.gov/DigitalEquity.

Mieszkańcy mają czas do 20 stycznia na zgłaszanie uwag do projektu. Komisja rozpatrzy je i na ich podstawie wprowadzi do planu niezbędne poprawki przed jego sfinalizowaniem do końca marca 2024 roku.

Projekt uzupełnia szersze stanowe, regionalne i lokalne plany strategiczne. Będzie realizowany w ścisłej koordynacji z innymi działaniami w zakresie internetu szerokopasmowego, takimi jak program Broadband Equity, Access and Deployment nadzorowany przez Departament Energii i Ochrony Środowiska stanu Connecticut.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -