wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyPłaca minimalna w New Jersey zostanie ponownie podniesiona?

Płaca minimalna w New Jersey zostanie ponownie podniesiona?

Murphy jest otwarty na bardziej „sprawiedliwe” rozwiązania dotyczące płacy minimalnej w stanie. Podczas spotkania w Newark 3 stycznia gubernator New Jersey przekazał, że jest otwarty na rozmowy dotyczące tego, co jeszcze jego administracja może zrobić, aby zapewnić pracownikom godziwą płacę minimalną, „szczególnie biorąc pod uwagę kierunek, w jakim może zmierzać inflacja”.

1 stycznia br. płaca minimalna w New Jersey została podniesiona do $15.13 za godzinę, ale gubernator Murphy uważa, że to za mało. Fot. Pexels

Płaca minimalna w New Jersey wynosi obecnie 15.13 dolara po podpisaniu przez Murphy’ego ustawy o jej podniesieniu, która weszła w życie 1 stycznia 2024 roku. Wzrost dotyczy około 350,000 z około 1.9 miliona pracowników zatrudnionych na stawkę godzinową w New Jersey.

„Kiedy rozpoczęliśmy naszą wspólną pracę w styczniu 2018 roku, płaca minimalna w New Jersey wynosiła zaledwie 8.60 dolara za godzinę. Dzięki ustawie podpisanej w lutym 2019 roku jesteśmy jednym z nielicznych stanów USA, w których płaca minimalna przekracza 15 dolarów za godzinę” – stwierdził Murphy, dodając, że płaca minimalna jest również corocznie uaktualniana o wysokość inflacji.

Zgodnie z obowiązującym prawem niektórzy pracodawcy mają więcej czasu, by dostosować się do na progu minimalnej płacy wynoszącego 15 dolarów za godzinę.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -