poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaW tym roku również nie będzie miejskiego Sylwestra w Warszawie

W tym roku również nie będzie miejskiego Sylwestra w Warszawie

Kolejny już rok, warszawiacy nie będą się bawić na miejskiej zabawie Sylwestrowej. Stołeczny ratusz wyjaśnia, że powodem są wysokie koszty organizacji takiego wydarzenia. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chce przekazać na inne cele.

Mieszkańcy stolicy i turyści świętują nadejście Nowego Roku na pl. Zamkowym w Warszawie, 1 stycznia 2023 r. Fot. PAP/Rafał Guz

„Nie planujemy miejskiego Sylwestra, ponieważ sytuacja finansowa sprawia, że duże środki, które trzeba byłoby przeznaczyć na to wydarzenie, żeby była to impreza z prawdziwego zdarzenia, w obecnych czasach trzeba przeznaczyć na inne potrzeby” – poinformowała PAP rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth.

W przeszłości miejski Sylwester organizowany by na placu Zamkowym, Defilad, Piłsudskiego, na błoniach Stadionu Narodowego a ostatni w 2019 roku na placu Bankowym. W 2020 i 2021 roku miejski Sylwester nie odbył się z powodu obostrzeń pandemicznych. W 2022 roku ratusz odwołał zabawę sylwestrową tłumacząc swoją decyzję względami finansowymi oraz wojną na Ukrainie.

Marta Stańczyk/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -