poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiPolskie cukierniczki najlepsze w dekorowaniu tortów

Polskie cukierniczki najlepsze w dekorowaniu tortów

Angelika Chwyć z Warszawy i Renata Martyna z Żor zdobyły w Mediolanie Mistrzostwo Świata FIPGC w dekorowaniu tortów. Polskie cukierniczki wyprzedziły duety z Włoch i Belgii.

Tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny zachwycił jurorów w Mediolanie. Fot. Fb FIPGC

Tematem tegorocznego czempionatu była „muzyka narodu”. Polskie cukierniczki poważnie podeszły do sprawy, dlatego na torcie roiło się od sylwetek artystów i instrumentów muzycznych. Pojawiły się postaci z muzyki klasycznej, od Chopina poczynając. Nie brakło przedstawicieli współczesnego showbiznesu, czego przykładem był m.in. Michał Szpak.

Samo dzieło polskich mistrzyń robiło imponujące wrażenie i można je było pomylić z efektowną rzeźbą, względnie elementem filmowej dekoracji. Był to jednak najprawdziwszy tort, którego każdy, po mistrzowsku wykonany element, nadawał się do spożycia. Przekrój wypieku miał biało-czerwony kolor.

Oprócz ww. o tytuł w Mediolanie walczyły m.in. zespoły z USA, Niemiec, Francji, Holandii, a także z krajów bardziej egzotycznych, jak Brazylia, Meksyk, Chiny czy Korea Płd.

Renata Martyna jest cukiernikiem z 18-letnim doświadczeniem. Od 5 lat zajmuje się dekorowaniem tortów w stylu angielskim. Jej prace zdobywały nagrody w kraju i za granicą. W 2019 reprezentowała Polskę na MŚ, gdzie jej praca zdobyła złoty medal.

Angelika Chwyć specjalizuje się w modelowaniu cukrowo-czekoladowych figurek. Do największych osiągnięć zalicza m.in. współpracę z czterema innymi dekoratorami, której efektem był ponad trzymetrowy tort zaprezentowany podczas 10-lecia EXPO SWEET w 2018 roku.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -