poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyW New Jersey bez maseczek

W New Jersey bez maseczek

Od piątku, 28 maja, osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid-19 nie będą musiały nosić na zewnątrz maseczek – ogłosił gubernator Phil Murphy. Gubernator dodał jednak, że pracodawcy i właściciele biznesów nadal będą mogli wymagać od swoich pracowników lub klientów zakrywania ust i nosa. Maseczki nadal będą też wymagane m.in. w środkach komunikacji publicznej, miejscach publicznych o dużym zatłoczeniu (np. dworce, lotniska), przedszkolach i innych ośrodkach opieki nad dziećmi, szkołach podstawowych i średnich czy obozach młodzieżowych.

Maseczki nadal będą wymagane m.in. w środkach komunikacji publicznej, miejscach publicznych o dużym zatłoczeniu. Fot. Archiwum WEM

Ponadto od 28 maja zniesiony zostaje nakaz zachowywania co najmniej 6 stóp odległości w miejscach takich jak restauracje, siłownie czy kasyna – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. W barach i restauracjach znów będzie można tańczyć w wyznaczonych do tego miejscach oraz zjeść zamówione dania i napoje siedząc przy stolikach.

Reklama (Google)

Kolejne restrykcje zostaną poluzowane 4 czerwca, kiedy to zniesione zostaną limity zgromadzeń w pomieszczeniach i zwiększona zostanie dozwolona ilość uczestników imprez masowych odbywających się na zewnątrz.

JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -