sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaW dniach 6-10 lipca 2023 r. VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w...

W dniach 6-10 lipca 2023 r. VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

W dniach 6-10 lipca 2023 r. w Opolu odbędzie się VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki. Organizatorem wydarzenia jest opolski oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w lipcu w Opolu – mieście nazywanym „Stolicą Polskiej Piosenki”. Fot. Opole.pl

Celem tej imprezy jest integracja wykonawców polonijnych, działających na co dzień w ogromnym rozproszeniu. Wydarzenie sprzyja też nawiązywaniu kontaktów przez innych przedstawicieli polonijnych środowisk z całego świata, obecnych na festiwalu. Opole już od czasów sprzed II wojny światowej cieszy się mianem „Stolicy Polskiej Piosenki”, a pozycję tę ugruntował odbywający się regularnie począwszy od lat 60. XX wieku Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W 2017 r. zaczęto organizować jego polonijny odpowiednik, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Osoby oraz zespoły chcące wziąć udział w festiwalu muszą przygotować trzy polskie piosenki: patriotyczne, rozrywkowe oraz w stylu folk (jedna z nich może być autorska) i nagrać je w formacie MP3 oraz przesłać wraz z wypełnioną kartą uczestnika. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 10 czerwca br. na adres: festiwalpolonijny.opole@gmail.com.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.wspolnotapolska.org.pl.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -