piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaW czwartek decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu

W czwartek decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu

W czwartek na prezydium Komitetu Politycznego PiS zapadnie decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu – poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Dodał, że poszczególne elementy Nowego Ładu będą przedstawiane także poza główną prezentacją programu.

Warszawa, 04.05.2021. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (C), rzecznik PiS Anita Czerwińska (L) i wicemarszałek Senatu Marek Pęk (P) podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie, 4 bm. dotyczącej głosowania w sprawie ratyfikacji zasobów własnych UE. (sko) PAP/Rafał Guz

Terlecki został zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy to pewne, że w sobotę odbędzie się prezentacja programu PiS – Nowy Ład. „Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek” – odpowiedział polityk.

„Myślę, że prezentacja jest gotowa, wszystko jest przygotowane; wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach” – poinformował szef klubu PiS. „Tego będzie tak dużo, że zwykły słuchacz czy telewidz nie będzie w stanie tego wszystkiego spamiętać i ogarnąć, więc chodzi o to, aby potem już dokładnie objaśnić wszystkie elementy” – podkreślił Terlecki.

Dopytywany, czy jest polityczne poparcie dla Nowego Ładu ze strony PiS i koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy, Terlecki odpowiedział: „ten plan jest na tyle szeroki i też znalazły się postulaty koalicjantów, że myślę, że będzie miał poparcie wszystkich, a w każdym razie ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości”.

„To będzie wymagało działań w Sejmie, także działań ustawowych – wszystko to przed nami. Teraz chodzi o to, żeby ten plan wielkiej ofensywy gospodarczo-społecznej na najbliższe dwa lata pokazać” – dodał wicemarszałek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. (PAP)

Grzegorz Bruszewski
gb/ par/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -