niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKrótszy odstęp między dawkami szczepionki

Krótszy odstęp między dawkami szczepionki

Skrócony czas między dawkami z automatu będzie obowiązywał osoby szczepiące się przeciw COVID-19 od 17 maja. Ci, którzy już są po pierwszym zastrzyku mogą dowiadywać się w punktach o możliwość wcześniejszego terminu drugiej iniekcji – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

Gdańsk, 23.04.2021. Koronawirus w Polsce. Wakcynacja pacjentów w punkcie szczepień powszechnych otwartym w Centrum Sportowym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, 23 bm. (olm) PAP/Adam Warżawa

„Ci, którzy od 17 maja będą rozpoczynali swoje szczepienie, czyli będą przyjmowali pierwszą dawkę, będą z automatu mieli podawany ten termin skrócony – pięciu tygodni. Natomiast te osoby, które już pierwsza dawkę przyjęły mają możliwość skrócenia terminu pomiędzy pierwszą a drugą dawką. Ale muszą sami wykonać pewną pracę, a mianowicie muszą zadzwonić do punktu, w którym się szczepią i tam niejako ręcznie zmienić termin” – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

„W jednych punktach to będzie możliwe, w innych niestety nie, bo są cały czas takie miejsca w Polsce, gdzie cały czas jest bardzo dużo chętnych na szczepienia, a terminów jest mniej” – dodał szef KPRM. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
ktl/ par/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -