wtorek, 21 marca, 2023
Strona głównaUSAAmerykaUWAGA! Zmiana w zasadach podróżowania do USA

UWAGA! Zmiana w zasadach podróżowania do USA

USA znoszą obowiązek wykonania testów na Covid-19 dla podróżnych z zagranicy. Informację tę przekazał mediom przedstawiciel administracji prezydenta Joe Bidena.

12 czerwca o północy przestaną obowiązywać przepisy, na mocy których podróżni wracający do USA musieli mieć test na Covid-19. Fot. Archiwum WEM

Dotychczasowe zasady nakazywały otrzymanie negatywnego wyniku testu na Covid-19 w ciągu 24 godzin przed podróżą do USA dla wszystkich podróżnych, niezależnie od statusu szczepienia.

– CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zdecydowała, opierając się na nauce i danych, że ten wymóg nie jest obecnie już konieczny – powiedział ów wysoki rangą przedstawiciel administracji podczas telefonicznej konferencji. Wskazał m.in. na dostępność szczepień i skutecznych leków. Zastrzegł jednak, że jeśli będzie to konieczne, np. w związku z pojawieniem się nowego groźnego wariantu wirusa, władze nie zawahają się przed przywróceniem ograniczeń.

Za zmianą lobbowali wcześniej m.in. przedstawiciele przemysłu lotniczego, branży turystycznej, a także niektórzy eksperci, którzy uważali obostrzenia za niepotrzebne.

Nowe przepisy wejdą w życie dzisiaj o północy.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -