wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSANew JerseyUlgi podatkowe dla mieszkańców

Ulgi podatkowe dla mieszkańców

Mieszkańcy New Jersey będą mogli skorzystać z ulg dla właścicieli domów i najemców. Stan zapewnia aż 5 różnych programów podatkowych. Mowa tu o: ANCHOR (Affordable New Jersey Communities for Homeowners and Renters), NJ State Income Tax Return: Property Tax Deduction/Credit, Senior Freeze, Veterans’ Property Tax Relief, Senior Citizens Annual Property Tax Deduction.

Stan New Jersey obecnie oferuje właścicielom domów kilka programów, dzięki którym mogą się oni starać o ulgi bądź zwrot części podatków od nieruchomości. Fot. Archiwum WEM

Jak podkreślają stanowi urzędnicy, ważne, by mieszkańcy New Jersey wiedzieli o możliwościach, jakie daje im prawo. Przepisy dotyczące ulg podatkowych odpowiadają na zróżnicowane potrzeby i kierowane są do różnych odbiorców. Może to wprowadzać pewien chaos, wiążący się z koniecznością spełnienia różnych wymagań dochodowych, zapoznania się z warunkami udzielenia ulg, formularzami i datami złożenia wniosków.

Dla przykładu: program ANCHOR powołany został w budżecie na lata 2022-2023 podpisanym przez gubernatora Phila Murphy’ego. Zastąpił Homestead Rebate Program. Kierowany jest do mieszkańców New Jersey, którzy posiadali lub wynajmowali dom od co najmniej 1 października 2019 roku, spełniają wymagania dotyczące dochodu i rozliczyli stanowy podatek dochodowy. Właściciele domów o dochodach nieprzekraczających 150,000 dolarów otrzymają 1,500 dolarów. Osoby, które przekroczą ten próg, dostaną 1,000 dolarów. Najemcom z dochodami do 150,000 dolarów należne będzie 450 dolarów.

Więcej informacji na temat ulg podatkowych obowiązujących w New Jersey znaleźć można na www.state.nj.us/treasury/taxation/relief.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -