sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaTrump uruchomi własny portal społecznościowy

Trump uruchomi własny portal społecznościowy

Były prezydent Donald Trump uwielbiał brylować w mediach społecznościowych i to za ich pomocą często porozumiewał się ze swoimi zwolennikami, dlatego tak mocno zabolało go zablokowanie jego kont w największych serwisach społecznościowych takich jak Twitter i Facebook, co wydarzyło się w styczniu br. po ataku na Kapitol, do którego według szefów tych platform Trump zachęcał.

Były prezydent zapowiada stworzenie własnego portalu społecznościowego. Fot. Archiwum WEM

Od tamtej pory były prezydent szuka alternatywnych metod komunikacji. W środę, 20 października, były prezydent zapowiedział uruchomienie własnego portalu społecznościowego pod nazwą TRUTH Social, a także platformy streamingowej. Jak stwierdził, sieć ma być „rywalem” dla liberalnych mediów i gigantów technologicznych.

Próbna wersja ma zostać uruchomiona już w listopadzie, natomiast w pełnej wersji portal ma wystartować w pierwszym kwartale 2022 r. Aplikację już teraz można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store.

Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony – powiedział Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Czy „prawda” (ang. TRUTH) wg Donalda Trumpa będzie się cieszyć powodzeniem? Zobaczymy…

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -