niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSANew JerseySzybsze wypłaty zasiłków dla bezrobotnych

Szybsze wypłaty zasiłków dla bezrobotnych

Mieszkańcy New Jersey zmagający się z bezrobociem otrzymają w końcu niezbędną pomoc w postaci zasiłków. Gubernator stanu Phil Murphy podpisał ustawę, która przyśpieszy możliwość uzyskania zapomogi. Jest to wynik narastającej krytyki niewydolności stanowego systemu, która dała o sobie znać szczególnie w okresie pandemii koronawirusa. Bezrobotni otrzymywali w krytycznym momencie wypłaty ze znacznym opóźnieniem.

Zmiany mają usprawnić rozpatrywanie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, jak i przyspieszyć jego wypłatę. Fot. Archiwum WEM

Nowe przepisy wejdą w życie dopiero za dziewięć miesięcy. Ponadpartyjne ustawodawstwo (S2357) wprowadza szereg zmian w sposobie dystrybucji niektórych stanowych zasiłków dla bezrobotnych. Ma ono na celu ich przyspieszenie, wydłużenie terminu składania odwołań od decyzji odmownych, a także zwiększenie kar dla pracodawców, którzy nie raportują informacji o skargach.

Warto przypomnieć, że w październiku Murphy początkowo warunkowo zawetował ustawę, pomimo że na początku tego roku przeszła ona przez stanową legislaturę bez ani jednego głosu na „nie”. Jak tłumaczył gubernator, osobiście popiera jej cele, jednak jego administracja otrzymała zawiadomienie od rządu federalnego, że niektóre z zawartych w niej przepisów są problematyczne. Ostatecznie legislatura zagłosowała w przeważającej większości za przyjęciem zaleceń.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -