niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaUSAFlorydaPaliwo znowu droższe

Paliwo znowu droższe

Średnia cena galonu zwykłej benzyny bezołowiowej na Florydzie rośnie. Wg informacji AAA, w piątek 4 listopada była ona wyższa niż pod koniec września – zanim rozpoczęło się miesięczne zawieszenie stanowego podatku paliwowego w październiku. Wynosi on 25.3 centa za galon.

Ulga podatkowa na benzynę wygasła na Florydzie z końcem października. Stanowy podatek wynosi 25.3 centa za galon. Fot. Archiwum WEM

Średnia cena 4 listopada wynosiła 3 dolary i 45 centów, czyli cent więcej niż w czwartek 3 listopada i 16 centów więcej od poniedziałku 31 października. Dla porównania: przeciętny koszt 30 września – ostatniego dnia przed zawieszeniem podatku – wynosił 3 dolary i 39 centów. W ciągu ostatniego miesiąca cena benzyna na Florydzie wzrosła o 27 centów za galon. Podwyżki ceny paliwa, podyktowanej zachwianiem na rynku i wojną na Ukrainie, nie powstrzymała uga podatkowa.

4 listopada najwięcej za paliwo musieli zapłacić tankujący w rejonie Florida Keys i West Palm Beach, podczas gdy najmniej w Panhandle. W skali całego kraju średnia cena w piątek osiągnęła poziom 3 dolarów i 79 centów. Jak podkreśla rzecznik AAA Mark Jenkins, globalne czynniki gospodarcze utrudniają oszacowanie, jak będą wyglądały ceny w nadchodzących tygodniach.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -