poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkDymisja komisarza ds. budownictwa

Dymisja komisarza ds. budownictwa

Nowy Jork będzie miał nowego komisarza budowlanego. Dotychczasowy pełniący tę funkcję zrezygnował w czwartek 3 listopada. Decyzja ta zapadła po ujawnieniu informacji o objęciu urzędnika dochodzeniem. Miał on oddać swój telefon komórkowy w ramach śledztwa w sprawie hazardu.

Eric Ulrich 3 listopada zrezygnował z posady miejskiego komisarza budowlanego. Jego rezygnacja jest jedną z pierwszych w administracji nowego burmistrza Nowego Jorku. Fot. Twitter.com/Eric_ulrich

37-letni Eric Ulrich złożył rezygnację, oficjalnie argumentując ją chęcią uniknięcia niepotrzebnego rozpraszania uwagi administracji Erica Adamsa. Informację na ten temat przekazał Fabien Levy, przedstawiciel burmistrza NYC. Równocześnie podziękował urzędnikowi za pracę i życzył powodzenia. Levy podkreślił także, że z szacunku nie będzie komentował toczącego się śledztwa. Dotychczasowe obowiązki Erica Ulricha przejmie jego pierwszy zastępca – Kazimir Vilenchik.

Urzędnik złożył rezygnację po tym, jak Prokuratura Okręgowa na Manhattanie we wtorek 1 listopada przejęła jego telefon. Ulrich nie został na razie oskarżony o popełnienie przestępstwa. Pełnił funkcję komisarza od 2009 roku. W administracji Adamsa zarabiał 243,171 dolarów rocznie.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -