wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaUSAFlorydaNa Florydę dociera coraz więcej imigrantów z Kuby

Na Florydę dociera coraz więcej imigrantów z Kuby

Południowa Floryda nadal pozostaje miejscem docelowym dla kubańskich migrantów, przybywających do USA w coraz większej liczbie.

Na Florydzie mieści się największe skupisko Kubańczyków w kraju. Wielu z nich zamieszkuje Miami i okolice, w tym słynną kubańską dzielnicę zwaną „Little Havana”. Fot. Flickr

Jak wynika z najnowszych danych, na przełomie października i listopada patrol graniczny odnotował ponad 500% wzrost – w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku – interakcji z kubańskimi imigrantami.

Od 1 października do południowej Florydy przybyło z Kuby w sumie ponad 800 osób, w ponad 50 lotach. Łączna liczba migracji z tego kierunku na poziomie krajowym, w tym także na przejściach granicznych, bije wszelkie rekordy. Od października 2021 roku granicę USA przekroczyło ponad 224,000 Kubańczyków. Tylko Meksykanie i Gwatemalczycy przewyższają tę liczbę.

Warto podkreślić, że kryzys migracyjny stał się centralnym punktem kampanii wyborczych wielu republikańskich kandydatów, szczególnie z południowych stanów, gdzie najczęściej przekraczane są granice.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -